×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 701
JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 700

اخبارآخرین اخبار درباره گروه،کوهنوردی ایران و جهان

شنبه, 12 مارس 2016 03:30

مدیریت جامع منابع طبیعی با مشارکت مردم

نوشته شده توسط

مدیریت جامع منابع طبیعی با مشارکت مردم

 روز شنبه 94.12.15 به مناسب روز درختکاری, به همت انجمن دوستداران طبیعت ملارد مراسم کاشت نهال آتریپلیکس برگذار شد. این طرح که با عنوان طرح ملی ترسیب کربن نیز از آن یاد می شود با هدف بیابان زدایی و کاهش اثرات مخرب زیست محیطی برگذار شده و با افزایش میزان بهره برداری از زمینهای مناطق خشک شده و همچنین به دلیل استفاده از توان جوامع محلی و توانمندسازی آنها موجب توسعه اقتصادی و اجتماعی برای اهالی منطقه  می شود. در راستای اجرای این طرح با ذخیره سازی کربن آلی در بافت گیاهان و خاک، مراتع تخریب یافته در راستای تامین منافع مردم محلی و منافع کلی زمین تقویت می شوند.

نهال هایی که در مناطق بیابانی کاشته می شود شامل نهال های طاق، قره داغ و آتریپلیکس است که مقاوم به خشکی بوده و در تثبیت شن و خاک نیز بسیار موثر است .

آتریپلیکس گونه ی ارزشمندی است که در هر سال 10 بار آبیاری میشود و با هر بار آبیاری حدود 25 لیتر آب مصرف می کند. این گونه یکی از مهمترین گیاهان خانواده ی اسفنجیان است که علاوه بر تنوع گونه ای شرایط مختلف محیطی را به خوبی تحمل می کند. آتریپلکیس یکی از گیاهان مغزی برای دامها نیز به شمار می آید و به سبب داشتن پروتئین کافی و خوش خوراکی و رشد سریع اهمیت خاصی برای مناطق کویری پیدا کرده است. همچنین ارزش هایی مانند: تولیدات چوبی، خواص دارویی، تثبیت خاک و شن های روان و حفظ نگهداری نزولات آسمانی و جلوگیری از سیلاب های فصلی را دارد.

در راستای اهداف و سیاست های گروه کوهنوردی شهریار، همنوردان و اعضای این گروه حمایت خود را از این طرح با شرکت در این برنامه ی گسترده نشان داند.

روز شنبه، طبق قرار قبلی راس ساعت 15 بعد از ظهر به سمت روستای هپشلو واقع در اخترآباد صفادشت به راه افتادیم. بعد از حدود 40 دقیقه به محل اجرای طرح رسیدیم. درختچه های زیادی روی زمین آماده ی کاشت دیده می شدند. جمعیت زیادی در محل حاضر بود و مراسم با سخنرانی آقای جلالی، معاون محترم وزیر کشاورزی و رئیس سازمان جنگل ها و مراتعو آبخیز داری کشور شروع شد و سپس بیانیه ای از طرف NGO خوانده شد. بعد از آن همگی به سمت نهال های آتریپلکس حرکت کرده و جمعیت پراکنده شده و مشغول کاشتن نهال ها شدند. در این بین اعضای گروه خود را به آقای جلالی رساندند و با تقدیم نامه ای از ایشان درخواست از  رودخانه ی شور که متاسفانه محلی جهت تخلیه ی فاضلاب خانگی و صنعتی شده است حفاظت نمایند. بعد از حدود 1 ساعت تمام نهال ها کاشته شده بودند و حاضرین عزم بازگشت کردند .

 

اسامی شرکت کنندگان:

قربانعلی حاجی آبادی - محمد جواد شاهی مهرآفرین حاجی آبادی آمنه خمارلو

 

 به امید ایرانی سبز . 

شنبه, 12 مارس 2016 03:30

همایش بزرگ بسیج درختکاری در شهرستان شهریار

نوشته شده توسط

با نام خالق زیباییها

گزارش همایش بزرگ بسیج درختکاری در شهرستان شهریار مورخ 94.12.14

 

روز جمعه مقارن با 94.12.14 ساعت 7:30 صبح به منظور کاشت درخت در بوستان نهج البلاغه واقع در بلوار شهید اسرافیل شیخی و ادای دین نسبت به طبیعت به اتفاق جمعی از دوستان در این برنامه شرکت کردیم. برنامه با قرائت قران آغاز شد و مسئولین محترم شهر چند دقیقه از ارزش محیط زیست به مناسبت هفته ی محیط زیست سخنرانی نمودند سپس از شرکت کنندگان پذیرایی شد و بعد هم برای کاشت نهال ها وارد بوستان شدیم جالب توجه بود که در بوستان از گونه های مثمر و غیرمثمر استفاده شده بود و پس از کاشت نهال ها با خدا حافظی و آرزوی شرکت در برنامه های بعدی از هم جدا شدیم وحس خوب و رضایتمندی در شرکت کنندگان دیده می شد.

 

به امید برگزاری بیشتر و بهتر چنین مراسمی

به نام خالق کوهستان

گزارش پاکسازی فضای سبز مجموعه فرهنگی ـ تاریخی سعدآباد مورخ 94.12.7

 

روز جمعه مورخ 94.12.7 ساعت 6.45 دقیقه طبق قرار قبلی به دور میدان فرمانداری جمع شدیم و با دو دستگاه ماشین شخصی به سمت کاخ سعد آباد به راه افتادیم. حدود ساعت 7.45 به محوطه ی میدان دربند رسیدیم و منتظر بودیم تا ساعت 8 بشود و درب کاخ به روی طبیعت دوستان باز شود. در این حین 3 نفر دیگر از دوستان به ما ملحق شدند.

قرار رو به روی خانه طبیعت گردی کاخ سعد آباد بود. پس از گذشتن از چند کاخ و موزه و دیدن چند پرنده ی زیبا به خانه طبیعت گردی رسیدیم. گروه ما جز اولین گروه های حاضر در محل بود و این خود نشان دهنده ی وقت شناسی دوستان داشت. چند دقیقه بعد به تدریج  بقیه ی گروه صد و چهل نفری طبیعت دوست به محل قرار رسیدند. بعد از جمع شدن تمام اعضا آقای شادلو مدیر عامل موسسه آوای ارسباران دقایقی در مورد اهمیت حفظ طبیعت و میراث ایران صحبت کرد. میراث ایران بزرگ شامل هنر، فرهنگ، صنایع دستی، تاریخ و البته ارزشمند ترین آن ها طبیعت ناب و بکر ایران میشود/ پس از صحبت های ایشان در این باب گروه بزرگ ما به چند گروه کوچکتر تقسیم شد و هر گروه با سرگروه خود مشغول به پاکسازی محوطه ی خاصی شد . گروه ما مسئولیت پاکسازی اطراف رودخانه که زباله های آن عمدتا از کافه های دربند سرچشمه میگیرد شد. وقتی به کنار رودخانه رسیدیم ، تاسف و تاثر از حجم عظیم زباله که غالب آن بطری های نوشابه و پلاستیک را در برمیگرفت در چهره ی گروه نمایان شد. واقعا جای تاسف داشت! درختان زیبا و طبیعت آرامبخش پر از زباله شده بود و دیدن آن قلب هر طبیعت دوستی را به درد می آورد. و این سوال در ذهن ایجاد میشد که چرا انسان متمدن و پیشرفته قدر طبیعت، مادر حیات خویش را نمیداند و با آن سر ناسازگاری دارد .تمام گروه با اندوه شروع به پاکسازی منطقه از زباله هایی ک از روی بی مسئولیتی همنوعان خودشان ریخته بودند ، کردند. بعضاً می توانستیم گلها و چمن هایی رو ببینیم که روی گونی و پارچه رشد کرده بودند ! انگار طبیعت از انسان نا امید شده بود و شروع به سازگاری خودش با زباله ها کرده بود ! پس از حدود دو ساعت منطقه کوچکی که گروه ما در آن مستقر بود از زباله پاک سازی شد/همگی دور هم جمع شدیم و لعد از انداختن چندین عکس یادگاری نمادین به سمت خانه ی طبیعت گردی به راه افتادیم.

پس از صرف ناهار، برنامه ای برای تقدیر از طبیعت دوستان از طرف کمپین تدارک دیده شده بود. بعد از اهدای لوح های سپاس و و خداحافظی از دوستان به سمت ماشین ها به راه افتادیم. حدود ساعت 15.30 بود که به ماشین ها رسیدیم. برخی از دوستان تصمیم به رای دادن داشتند بنابراین وقتی را برای ایشان اختصاص دادیم و حدود ساعت 16 به سمت شهریار به راه افتادیم و ساعت از 17 گذشته بود که به شهریار رسیدیم.

 

اسامی شرکت کنندگان:

آقایان: احمد اشرفی، قربانعلی حاجی آبادی، محمد جواد شاهی 

بانوان: آمنه خمارلو، مهرآفرین  و مهرگان حاجی آباد، سولماز قورت بیگلو، شقایق شاهی، مانا خلوتی، مهسا نبی زاده و مرضیه عابد.

   جا دارد در اینجا از این دوستان طبیعت دوست تشکر بنمایم. 

به نام خدا

گزارش برگزاری دومین مجمع عمومی گروه کوهنوردی شهریار 

پیرو ماده 30 اساسنامه گروه کوهنوردی شهریار و در جهت رشد و اعتلای توان تشکیلاتی و شکوفائی استعدادهای جوان و کارآمد در راستای پیشبرد ورزش کوهنوردی و ایجاد روحیه و اخلاق پسندیده و همچنین به منظور بالابردن سطح علمی، فرهنگی ورزشی و سلامت جسم و روح جامعه ورزشی دومین مجمع عمومی عادی گروه برگزار گردید.

تشکیل این مجمع طبق اطلاع رسانی و دعوت از تمامی اعضاء رسمی گروه، راس ساعت19 روز دوشنبه مورخ 10 / 12 / 94 با حضور 130 نفر (بیش از 75 درصد از اعضاء رسمی گروه) پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز شد.

پس از آن آقای احمد سید اشرفی دبیر گروه کوهنوردی شهریار با خیرمقدم و خوش آمدگوئی، رسمیت مجمع عمومی را اعلام کردند.

آنگاه دستور جلسه قرائت و به شرح ذیل انجام شد:

1 - پخش کلیپی شامل برخی از فعالیت های شاخص گروه کوهنوردی شهریار  

2- ارائه اشعاری چند توسط شاعر طناز گروه، جناب آقای بهزاد سلیمانی

3- ارائه گزارشات سالیانه گروه توسط جناب آقای اسمعیل رهگذر

4- پخش کلیپ "مستند سبلان" و اهدای حکم صعود و گل به صعودکنندگان این قله

5- ارائه گزارش مالی یکساله گروه توسط جناب آقای حمدالله رهگذر

6- پخش کلیپ کمپین « قلب من برای میراث وطنم می تپد» و پاکسازی محیط زیست پاسنگان

7- سخنرانی مهندس مرتضی رمضانی رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان تهران

8- مراسم اهدای احکام کمیته های اجرائی و کارگروه ها و اهدای تقدیرنامه به پاس قدردانی و تشکر از حامیان و فعالان ورزش کوهنوردی و گرفتن عکس یادگاری

9- مراسم اهدای هدایایی به رسم یادبود به:

ـ جناب آقای رفیعی مسئول سابق کارگروه امور شهرستان استان تهران

ـ آقای داود احمدیان مسئول کارگروه امور شهرستان استان تهران

 ـ آقای یونس رضاخانی مسئول کارگروه هیمالیانوردی استان تهران و دبیر محترم هیئتکوهنوردی استان البزر

ـ آقای احمد عبدالوند رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان شهریار

ـ آقای محمودی معاونت امور جوانان اداره ورزش و جوانان شهرستان شهریار

10 – و پس از پذیرائی و صرف شام مجمع عمومی راس ساعت 30/22 خاتمه یافت .

 در اینجا جا دارد از تک تک اعضای که ما را در برگزاری این مجمع یاری نمودند تشکر و قدردانی نمائیم. 

سه شنبه, 16 فوریه 2016 03:30

نخستین صعود زمستانی قلۀ میل فرنگی

نوشته شده توسط

قلۀ میل فرنگی (آدرشک) به ارتفاع ۳۹۲۰ متر در شهرستان مهریز استان یزد واقع شده است. بر پایۀ آمار موجود نخستین تلاش ها برای صعود زمستانی این قله از چند دهه قبل آغاز شده و هر ساله توسط کوه نوردان مختلف ادامه داشته است. شناسایی این قله توسط دو تن از اعضای گروه صعودکننده در زمستان و تابستان گذشته صورت گرفته و در تاریخ بیستم بهمن ماه گروهی ۵ نفره متشکل از ۴ هیمالیانورد استان تهران در قالب برنامۀ تقویم باشگاه کوه‌نوردی و اسکی دماوند به منطقه اعزام می‌شوند. از ایستگاه راه آهن با قطار ساعت ۱۲ به یزد می‌رویم و با وجود تأخیر ۹۰ دقیقه ای در ابتدای حرکت ساعت ۲۰:۳۰ به یزد می‌رسیم. آقای مسعود دهقان از کوه‌نوردان یزدی به پیشوازمان آمده و هماهنگی‌های لازم برای اقامت شبانه را انجام می‌دهد. صبح روز چهارشنبه به مقر سپاه مهریز می‌رویم و با ارائۀ نامۀ صادره توسط مدیریت باشگاه دماوند کلید درب سپاه در جادۀ منتهی به مزرعۀ آدرشک را تحویل گرفته و با یک دستگاه نیسان به مزرعه می‌رویم. با توجه به این که سپاه مزرعه را از اوقاف اجاره کرده است، برای هماهنگی و ورود با خودرو تا مزرعه نیاز به هماهنگی با ایشان می‌باشد.
ساعت
۹:۴۵ صبح با مسعود خداحافظی کرده و به سمت بالا به راه می‌افتیم. مسیر مورد نظر ما برای صعود قله، مسیری است که در تابستان گذشته توسط دو تن از اعضای باشگاه دماوند؛ آقایان امیر اصغرپور و کامران علیزاده؛ گشایش شده که از ارتفاع ۳۵۵۰ متری با تراورس به جبهۀ جنوبی قله رسیده و با صعود گردۀ پایانی به خط الرأس قله و در نهایت قلۀ میل فرنگی ختم می شود. مسیر پر شیب با برف‌کوبی نسبتن سنگینی را همراه با چند دست به سنگ‌ طی می‌کنیم. فشار با توجه به کوله‌های سنگینمان بالاست، اما مزیت آن ارتفاع‌گرفتن سریع ماست و موفق می‌شویم ساعت ۱۶، هزار متر از نظر ارتفاع صعود کنیم و در ارتفاع ۳۵۵۰ متر دو جای چادر مهیا کرده و چادرها را بر پا کنیم.
دسترسی به قله با توجه به ساختار دیواره‌ای آن نزدیک می‌نماید و با توجه به اختلاف ارتفاع
۴۰۰ متری تا قله، تخمین چند ساعتی برای دسترسی به قله را داریم. روز پنج‌شنبه ساعت ۷:۱۵ صبح از چادرها راه افتاده و تا پای گردۀ زیر قله به صورت هم‌طنابی مسیر را طی می‌کنیم. مسیر تا ابتدای گرده به صورت تراورس بر روی پلکان‌هایی است که تنها در جاهایی معین امکان دست‌یابی به پلکان بالایی یا پایینی میسر است. پس از یک ساعت به ابتدای گرده می‌رسیم و ضمن باز کردن طناب‌های هم‌طنابی به صورت آزاد مسیر های دست به سنگ را پیدا کرده و رو به بالا صعود می‌کنیم. با توجه به سنگینی کوله‌ها در بخش‌هایی از مسیر، دست به سنگ آزاد خطرناک به نظر می‌رسد که در این مواقع با صعود سرطناب اقدام به ثابت‌کشی می‌کنیم که خود زمان‌بر ترین بخش صعود می‌شود. یک طول ۲۰ متری و یک طول ۵۰ متری را با درجه سختی ۵٫۹ و ۵٫۱۰ ثابت کشیده تا به خط الرأس زیر قله می‌رسیم. از ساعت ۱۲ ظهر ابرها به ما نزدیک می‌شوند تا بر پیش‌بینی هواشناسی که وجود ابر از نیمۀ روز پنج‌شنبه را پیش‌بینی کرده بود، صحه بگذارد. همین امر باعث کندتر شدن صعود می‌شود. بخش انتهایی، از خط الرأس تا قله نیز با ۳۰ متر ثابت‌کشی تمام می‌شود و همگی ساعت ۱۳ بر روی قله می‌ایستیم. باد شدید امکان ایستادن را از ما می‌گیرد و فکر برگشت ذهنمان را مشغول می‌سازد. پس از چند عکس و فیلم یادگاری که در آن‌ها صعودمان را به بچه‌های برودپیک تقدیم کرده و مسیر گشایش‌شده را “پویا” نام‌گذاری می‌کنیم، به سمت پایین حرکت می‌کنیم و تا سر خط الرأس که از پایین به بالا کولاک منظرۀ جالب و البته هشداردهنده‌ای را به وجود آورده بود، دو فرود ۱۰ و ۲۰ متری می‌رویم. در مسیر گرده نیز سه فرود ۵۰ متری می‌رویم تا در نهایت ساعت ۱۷ به ابتدای تراورس‌ها می‌رسیم. با نگاه به GPS اقدام به بازگشت می‌کنیم، با توجه به این که بارش برف چهرۀ منطقه را دگرگون کرده و نقاط آشنای کم‌تری به ذهنمان می‌رسد؛ تا جایی که با تاریک‌شدن هوا در اواخر مسیر و نزدیک به چادرها، با توجه به پلکانی بودن مسیر و اختلافِ ارتفاعِ نمایان بر GPS، دهلیز مناسب را پیدا نمی‌کنیم. در نهایت در ساعت ۱۹ با توجه به بارش و مه‌آلود بودن مسیر اقدام به شب‌مانی اضطرای یا بیوواک می‌کنیم و نزدیک به ۱۲ ساعت چشم به راه برآمدن خورشید می‌مانیم. از نیمه‌های شب هوا سردتر شده و بر پایۀ هواشناسی گرفته شده از تهران، سرمای منفی ۱۸ درجه را تاب می‌آوریم. خوش‌بختانه تجهیزات مناسب و تجربۀ افراد گروه مانع از سرمازدگی و یا هایپوترمی می‌شود و روز آدینه با برآمدن خورشید به راه خود ادامه داده و با یک فرود ۲۰ متری به تراورس اصلی رسیده و پس از نیم ساعت به چادرهایمان می‌رسیم. با کمی استراحت و تغذیه، ساعت ۱۰ صبح  با کمپ برچیده شده به سمت پایین حرکت کرده و ساعت ۱۲ به مزرعه می‌رسیم. در آن جا با پیشواز گرم دو کوه‌نورد از مهریز و یزد مواجه می‌شویم و هم‌چنین مسعود عزیز که در این چند روز زحمات زیادی را برای این گروه کشید. در نهایت با اتوبوس از یزد به تهران برگشته و تا صبح شنبه به منزل می‌رسیم.
با سپاس از تمامی عزیزانی که در مراحل مختلف این صعود پشتیبان این گروه بودند. هم‌چنین گزارش کامل در اسرع وقت در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

اعضای گروه:
اسمعیل رهگذر (گروه کوه‌نوردی شهریار)

امیر اصغرپور (باشگاه کوه‌نوردی و اسکی دماوند)
مصطفی بدرخانی (هیأت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی استان تهران)
محمد جلوخانی (باشگاه کاهار
 کرج)
محمدرضا رضایی (سرپرست
باشگاه کوه‌نوردی و اسکی دماوند)

 

 

چهارشنبه, 06 ژانویه 2016 03:30

اولین جلسه «کمیسیون ایمنی ارتفاعات شمالی تهران» برگزار شد

نوشته شده توسط

به گزارش بخش جستجو و نجات فدراسیون کوهنوردی پیرو تفاهم نامه فدارسیون کوهنوردی ، شهرداری منطقه یک ، تله کابین توچال و تشکیل «کمیسیون ایمنی ارتفاعات شمالی تهران» روز سه شنبه مورخ 15دی94 اولین جلسه این کمیسیون در شهرداری ناحیه کوهستان با حضور آقایان رضا زارعی رییس فدراسیون، نائب پور رئیس ایستگاه 64 آتش نشانی ولنجک، آقامیر شهردار ناحیه کوهستان ، دکتر مساعدیان رئیس بخش جستجو و نجات فدارسیون، علی عسگری مسئول ایمنی بخش جستجو و نجات فدارسیون، خسروی مسئول عملیات امداد و نجات هلال احمر، خانمها بیات و مسئول امداد و نجات شهرداری و احمدی مسئول امور اطلاع رسانی شهرداری برگزار گردید.

در این جلسه موارد مصوب و مطرح شده از قرار ذیل می باشد:

 1. بررسی وضعیت ستاد اطلاع رسانی و پیشگیری از حوادث کوهستان
 2. استفاده بهینه از تلویزیون های نصب شده در ابتدای مسیرهای کوهنوردی شمال تهران
 3. پیگیری وضعیت پایگاه امداد نجات ایستگاه سه کلک چال
 4. مشکلات ترددی پرسنل آتش نشانی در هنگام ورود به محوطه تله کابین توچال در مواقع عملیات امداد و نجات
 5. کمبودهای ایستگاههای امداد و نجات کوهستان مستقر در تله کابین توچال
 6. راه اندازی ایستگاه امداد و نجات در منطقه درکه و ارائه خدمات استقرار توسط شهرداری به آتش نشانی و هلال احمر
 7. بررسی مشکلات و امکانات ایستگاه دربند و رفع نواقص با همکاری شهرداری و هلال احمر
 8. دعوت از پلیس کوهستان در جلسات بعدی کمیسیون برای هماهنگی امنیت بیشتر امدادگران
 9. نداشتن امکانات در پایگاه امداد و نجات کوهستان ایستگاه سه کلک چال. مقرر گردید که تا یک ماه دیگر نیروهای هلال احمر در محل استقرار داشته باشند.
 10. جهت تردد نیروهای هلال احمر به منطقه کلک چال مقرر شد که شهرداری با مسئولین نظامی و انتظامی هماهنگی لازم را انجام دهد.
 11. مقرر گردید که فدراسیون در ورودی کوههای شمال تهران جهت اطلاع رسانی بیشتر برای عموم کوهنوردان موارد آموزشی و اطلاع رسانی شماره های امداد و نجات را توسط تلویزیونهای (5 تلویزیون در 5 مسیر) نصب شده به شهرداری ارسال نماید.
 12. برقراری ستاد اطلاع رسانی در ایستگاه هفت تله کابین توچال و عبور و مرور آنها توسط تله کابین توچال.
 13. راه اندازی سامانه پیامکی امداد و نجات با استفاده از تلفنهای همراه بر اساس طرح ارائه شده فدراسیون کوهنوردی به شهرداری منطقه یک تهران و اجرای توسط شهرداری منطقه یک برای سال 1395.
 14. دعوت از پلیس کوهستان در جلسه بعدی کمیسیون برای برقراری و هماهنگی لازم جهت امنیت امدادگران.
 15. برگزاری جلسه برای هماهنگی هلال احمر، آتش نشانی ، فدراسیون ، تله کابین توچال جهت رفع مشکلات تردد امدادگران و کارشناسان جهت بررسی مسیرهای کوهنوردی.
 16.  مقرر گردید که فدراسیون طی درخواست آتش نشانی کلاسهای تخصصی امداد و نجات کوهستان را برای آتش نشانان برگزار نماید.

 

بخش جستجو و نجات فدراسیون کوهنوردی دکتر حمید مساعدیان

سه شنبه, 05 ژانویه 2016 03:30

گزارش مسابقه دوی کوهستان (تهران-دیماه 94)

نوشته شده توسط

به نام خالق کوهستان

گزارش مسابقه دوی کوهستان (تهران-دیماه 94)

مسابقات دوی کوهستان (اسکای رانینگ) جام توچال گرامیداشت دهه فجر و هفته وحدت ،  انتخابی جایزه بزرگ دماوند سال(۹۵) به میزبانی هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان تهران در دو بخش مردان و زنان با هدف توسعه کمی و کیفی و گسترش همه‌جانبه فرهنگ کوه‌پیمایی و کوهنوردی پاک، ایمن و سریع، مورخ 9 و 10 دیماه 1394 با شرکت 13 ورزشکار خانم و 29 ورزشکار آقا از 10 استان کشور، برگزار گردید...

سه شنبه, 15 دسامبر 2015 03:30

گزارشی از همایش کوهبان و جشنوار عکس کوهبان

نوشته شده توسط

 

 در برنامه ای که دوشنبه 23 آذر برگزار شد، همایش کوهبان و افتتاحیه جشنواره عکس کوهبان در پارک پردیسان سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد...

 

دوشنبه 23 آذر به مناسبت روز جهانی کوهستان، برنامه های متعددی در تهران اجرا شد...

بمناسبت 11 دسامبر روز جهانی کوهستان و دوشنبه ۲۳ آذرماه سال جاری همایشی با مشارکت دفتر محیط زیست وزارت ورزش و جوانان,فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی ,هیئت کوهنوردی استان تهران, انجمن حفظ محیط کوهستان ,وانجمن کوهنوردان ایران در تالار سبز سازمان محیط زیست واقع در پارک پردیسان ساعت ۱۶/۳۰ برگزار خواهد شد.
بخشهای اصلی این همایش:

افتتاحیه جشنواره عکس کوهبان با موضوع نمایش تخریب درکوه های ایران و زیبایی های کوه های ایران
 ✅تجلیل از عبداله اشتری مربی پیشکسوت و پیشگام حفظ محیط کوهستان می باشد.

همچنین علاقمندان برای مشاهده آثار برگزیده می توانند از تاریخ ۲۴ آذر لغایت ۱ دیماه از ساعت۱۰ الی ۱۹ ، به تالار (سرو)  سازمان محیط زیست در پارک پردیسان مراجعه نمایند.

صفحه1 از6

لیست برنامه های هفتگی باشگاه کوهنوری شهریار (زمستان 99)

 

 

 

 

تقویم برنامه های فصل زمستان ۹۹

باشگاه کوهنوردی شهریار

 

جمعه ۵ دی

?️ پیمایش خط الراس شهرستانک به توچال

(فرامرز مظفری) 09123643644

?کویرنوردی ، کویر اشتهارد

(حمداله رهگذر) 09125659766

 --------------------------------------------------------

جمعه ۱۲ دی

?کوهنوردی قله منار

(بهزاد سلیمانی) 09193699518

?کوهپیمائی دره کشار

(محبوبه حاجی آبادی) 09193645471

 -------------------------------------------------------

?جمعه ۱۹ دی

?کوهنوردی قله پیله کوه

(فاطیما حسنی نیا) 09126626589

?کوهپیمائی

(افسانه رهگذر) 09198631656

 -------------------------------------------------------

?جمعه ۲۶ دی

?کوهنوردی قله آسمانکوه

(حمداله رهگذر) 09125659766

?کوهپیمائی چشمه آب زندگانی

(افسانه رهگذر) 09198631656

 ------------------------------------------------------

?یکشنبه ۲۸ دی

?کوهپیمائی قله عظیمیه

(امیرحسین حسنی) 09393840110

 -----------------------------------------------------

?جمعه ۳ بهمن

?کوهنوردی قله چین کلاغ

(امیرحسین حسنی) 09393840110

?کوهپیمائی آبشار سنگان

(محبوبه حاجی آبادی) 09193645471

 -----------------------------------------------------

?جمعه ۱۰ بهمن

?کوهنوردی قله پورا

(حمداله رهگذر) 09125659766

?کوهپیمائی

(بهزاد دوستگان) 09126233175

 ------------------------------------------------------

?جمعه ۱۷ بهمن

کارگاه آموزشی مبانی نجات در برف

(مخصوص اعضاء باشگاه)

(کمیته فنی و آموزش) 09123643644

 ------------------------------------------------------

?جمعه ۲۴ بهمن

?کوهنوردی قله پرسون

(محسن رهنما) 09125697662

?کوهپیمائی دشت هویج

(فاطیما حسنی نیا) 09126626589

 ------------------------------------------------------

?جمعه ۱ اسفند

?کوهنوردی قله سکه نو

(ناصر درخشان) 91236111930

?کوهپیمائی

(بهزاد دوستگان) 09126233175

 ------------------------------------------------------

?جمعه ۸ اسفند

?کوهنوردی قله سولدار

(محبوبه حاجی آبادی) 09193645471

?کوهپیمائی

(احمد اشرفی) 09120983439

 ------------------------------------------------------

?جمعه ۱۵ اسفند

تاریخی ، فرهنگی قزوین گردی

(امیرحسین حسنی ، احمد اشرفی)  09120983439

 ------------------------------------------------------

?جمعه ۲۲ اسفند

?آسیاب باد ، لتمال

(حمداله رهگذر) 09125659766

 ------------------------------------------------------

توجه :

اجرای برنامه های باشگاه بخاطر حفظ سلامتی همنوردان و جامعه در دوران شیوع ویروس کرونا تابع قوانین اعلام شده توسط ستاد پیشگیری ویروس کرونا می باشد و با رعایت محدودیت ها و پروتکل های بهداشتی انجام می شود و همچنین اجرای این برنامه ها متاثر از شرایط جوی ، مسیر و موقعیت منطقه است ، لذا امکان تغییر در زمان و مکان برنامه های یاد شده می باشد .

 

همراه داشتن کارت بیمه ورزشی معتبر و لوازم و تجهیزات مناسب برنامه و رعایت آئین نامه ها و راهنمایی های ارائه شده از طرف سرپرست برنامه ها توسط همنوردان الزامی است .

جزئیات برنامه ها و شروع ثبت نام از دو تا یک هفته قبل از تاریخ اجرای برنامه اطلاع رسانی می شود .

 

روابط عمومی باشگاه کوهنوردی شهریار