×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 701
JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 700

اخبار گروه

شنبه, 12 مارس 2016 03:30

مدیریت جامع منابع طبیعی با مشارکت مردم

نوشته شده توسط

مدیریت جامع منابع طبیعی با مشارکت مردم

 روز شنبه 94.12.15 به مناسب روز درختکاری, به همت انجمن دوستداران طبیعت ملارد مراسم کاشت نهال آتریپلیکس برگذار شد. این طرح که با عنوان طرح ملی ترسیب کربن نیز از آن یاد می شود با هدف بیابان زدایی و کاهش اثرات مخرب زیست محیطی برگذار شده و با افزایش میزان بهره برداری از زمینهای مناطق خشک شده و همچنین به دلیل استفاده از توان جوامع محلی و توانمندسازی آنها موجب توسعه اقتصادی و اجتماعی برای اهالی منطقه  می شود. در راستای اجرای این طرح با ذخیره سازی کربن آلی در بافت گیاهان و خاک، مراتع تخریب یافته در راستای تامین منافع مردم محلی و منافع کلی زمین تقویت می شوند.

نهال هایی که در مناطق بیابانی کاشته می شود شامل نهال های طاق، قره داغ و آتریپلیکس است که مقاوم به خشکی بوده و در تثبیت شن و خاک نیز بسیار موثر است .

آتریپلیکس گونه ی ارزشمندی است که در هر سال 10 بار آبیاری میشود و با هر بار آبیاری حدود 25 لیتر آب مصرف می کند. این گونه یکی از مهمترین گیاهان خانواده ی اسفنجیان است که علاوه بر تنوع گونه ای شرایط مختلف محیطی را به خوبی تحمل می کند. آتریپلکیس یکی از گیاهان مغزی برای دامها نیز به شمار می آید و به سبب داشتن پروتئین کافی و خوش خوراکی و رشد سریع اهمیت خاصی برای مناطق کویری پیدا کرده است. همچنین ارزش هایی مانند: تولیدات چوبی، خواص دارویی، تثبیت خاک و شن های روان و حفظ نگهداری نزولات آسمانی و جلوگیری از سیلاب های فصلی را دارد.

در راستای اهداف و سیاست های گروه کوهنوردی شهریار، همنوردان و اعضای این گروه حمایت خود را از این طرح با شرکت در این برنامه ی گسترده نشان داند.

روز شنبه، طبق قرار قبلی راس ساعت 15 بعد از ظهر به سمت روستای هپشلو واقع در اخترآباد صفادشت به راه افتادیم. بعد از حدود 40 دقیقه به محل اجرای طرح رسیدیم. درختچه های زیادی روی زمین آماده ی کاشت دیده می شدند. جمعیت زیادی در محل حاضر بود و مراسم با سخنرانی آقای جلالی، معاون محترم وزیر کشاورزی و رئیس سازمان جنگل ها و مراتعو آبخیز داری کشور شروع شد و سپس بیانیه ای از طرف NGO خوانده شد. بعد از آن همگی به سمت نهال های آتریپلکس حرکت کرده و جمعیت پراکنده شده و مشغول کاشتن نهال ها شدند. در این بین اعضای گروه خود را به آقای جلالی رساندند و با تقدیم نامه ای از ایشان درخواست از  رودخانه ی شور که متاسفانه محلی جهت تخلیه ی فاضلاب خانگی و صنعتی شده است حفاظت نمایند. بعد از حدود 1 ساعت تمام نهال ها کاشته شده بودند و حاضرین عزم بازگشت کردند .

 

اسامی شرکت کنندگان:

قربانعلی حاجی آبادی - محمد جواد شاهی مهرآفرین حاجی آبادی آمنه خمارلو

 

 به امید ایرانی سبز . 

شنبه, 12 مارس 2016 03:30

همایش بزرگ بسیج درختکاری در شهرستان شهریار

نوشته شده توسط

با نام خالق زیباییها

گزارش همایش بزرگ بسیج درختکاری در شهرستان شهریار مورخ 94.12.14

 

روز جمعه مقارن با 94.12.14 ساعت 7:30 صبح به منظور کاشت درخت در بوستان نهج البلاغه واقع در بلوار شهید اسرافیل شیخی و ادای دین نسبت به طبیعت به اتفاق جمعی از دوستان در این برنامه شرکت کردیم. برنامه با قرائت قران آغاز شد و مسئولین محترم شهر چند دقیقه از ارزش محیط زیست به مناسبت هفته ی محیط زیست سخنرانی نمودند سپس از شرکت کنندگان پذیرایی شد و بعد هم برای کاشت نهال ها وارد بوستان شدیم جالب توجه بود که در بوستان از گونه های مثمر و غیرمثمر استفاده شده بود و پس از کاشت نهال ها با خدا حافظی و آرزوی شرکت در برنامه های بعدی از هم جدا شدیم وحس خوب و رضایتمندی در شرکت کنندگان دیده می شد.

 

به امید برگزاری بیشتر و بهتر چنین مراسمی

به نام خالق کوهستان

گزارش پاکسازی فضای سبز مجموعه فرهنگی ـ تاریخی سعدآباد مورخ 94.12.7

 

روز جمعه مورخ 94.12.7 ساعت 6.45 دقیقه طبق قرار قبلی به دور میدان فرمانداری جمع شدیم و با دو دستگاه ماشین شخصی به سمت کاخ سعد آباد به راه افتادیم. حدود ساعت 7.45 به محوطه ی میدان دربند رسیدیم و منتظر بودیم تا ساعت 8 بشود و درب کاخ به روی طبیعت دوستان باز شود. در این حین 3 نفر دیگر از دوستان به ما ملحق شدند.

قرار رو به روی خانه طبیعت گردی کاخ سعد آباد بود. پس از گذشتن از چند کاخ و موزه و دیدن چند پرنده ی زیبا به خانه طبیعت گردی رسیدیم. گروه ما جز اولین گروه های حاضر در محل بود و این خود نشان دهنده ی وقت شناسی دوستان داشت. چند دقیقه بعد به تدریج  بقیه ی گروه صد و چهل نفری طبیعت دوست به محل قرار رسیدند. بعد از جمع شدن تمام اعضا آقای شادلو مدیر عامل موسسه آوای ارسباران دقایقی در مورد اهمیت حفظ طبیعت و میراث ایران صحبت کرد. میراث ایران بزرگ شامل هنر، فرهنگ، صنایع دستی، تاریخ و البته ارزشمند ترین آن ها طبیعت ناب و بکر ایران میشود/ پس از صحبت های ایشان در این باب گروه بزرگ ما به چند گروه کوچکتر تقسیم شد و هر گروه با سرگروه خود مشغول به پاکسازی محوطه ی خاصی شد . گروه ما مسئولیت پاکسازی اطراف رودخانه که زباله های آن عمدتا از کافه های دربند سرچشمه میگیرد شد. وقتی به کنار رودخانه رسیدیم ، تاسف و تاثر از حجم عظیم زباله که غالب آن بطری های نوشابه و پلاستیک را در برمیگرفت در چهره ی گروه نمایان شد. واقعا جای تاسف داشت! درختان زیبا و طبیعت آرامبخش پر از زباله شده بود و دیدن آن قلب هر طبیعت دوستی را به درد می آورد. و این سوال در ذهن ایجاد میشد که چرا انسان متمدن و پیشرفته قدر طبیعت، مادر حیات خویش را نمیداند و با آن سر ناسازگاری دارد .تمام گروه با اندوه شروع به پاکسازی منطقه از زباله هایی ک از روی بی مسئولیتی همنوعان خودشان ریخته بودند ، کردند. بعضاً می توانستیم گلها و چمن هایی رو ببینیم که روی گونی و پارچه رشد کرده بودند ! انگار طبیعت از انسان نا امید شده بود و شروع به سازگاری خودش با زباله ها کرده بود ! پس از حدود دو ساعت منطقه کوچکی که گروه ما در آن مستقر بود از زباله پاک سازی شد/همگی دور هم جمع شدیم و لعد از انداختن چندین عکس یادگاری نمادین به سمت خانه ی طبیعت گردی به راه افتادیم.

پس از صرف ناهار، برنامه ای برای تقدیر از طبیعت دوستان از طرف کمپین تدارک دیده شده بود. بعد از اهدای لوح های سپاس و و خداحافظی از دوستان به سمت ماشین ها به راه افتادیم. حدود ساعت 15.30 بود که به ماشین ها رسیدیم. برخی از دوستان تصمیم به رای دادن داشتند بنابراین وقتی را برای ایشان اختصاص دادیم و حدود ساعت 16 به سمت شهریار به راه افتادیم و ساعت از 17 گذشته بود که به شهریار رسیدیم.

 

اسامی شرکت کنندگان:

آقایان: احمد اشرفی، قربانعلی حاجی آبادی، محمد جواد شاهی 

بانوان: آمنه خمارلو، مهرآفرین  و مهرگان حاجی آباد، سولماز قورت بیگلو، شقایق شاهی، مانا خلوتی، مهسا نبی زاده و مرضیه عابد.

   جا دارد در اینجا از این دوستان طبیعت دوست تشکر بنمایم. 

به نام خدا

گزارش برگزاری دومین مجمع عمومی گروه کوهنوردی شهریار 

پیرو ماده 30 اساسنامه گروه کوهنوردی شهریار و در جهت رشد و اعتلای توان تشکیلاتی و شکوفائی استعدادهای جوان و کارآمد در راستای پیشبرد ورزش کوهنوردی و ایجاد روحیه و اخلاق پسندیده و همچنین به منظور بالابردن سطح علمی، فرهنگی ورزشی و سلامت جسم و روح جامعه ورزشی دومین مجمع عمومی عادی گروه برگزار گردید.

تشکیل این مجمع طبق اطلاع رسانی و دعوت از تمامی اعضاء رسمی گروه، راس ساعت19 روز دوشنبه مورخ 10 / 12 / 94 با حضور 130 نفر (بیش از 75 درصد از اعضاء رسمی گروه) پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز شد.

پس از آن آقای احمد سید اشرفی دبیر گروه کوهنوردی شهریار با خیرمقدم و خوش آمدگوئی، رسمیت مجمع عمومی را اعلام کردند.

آنگاه دستور جلسه قرائت و به شرح ذیل انجام شد:

1 - پخش کلیپی شامل برخی از فعالیت های شاخص گروه کوهنوردی شهریار  

2- ارائه اشعاری چند توسط شاعر طناز گروه، جناب آقای بهزاد سلیمانی

3- ارائه گزارشات سالیانه گروه توسط جناب آقای اسمعیل رهگذر

4- پخش کلیپ "مستند سبلان" و اهدای حکم صعود و گل به صعودکنندگان این قله

5- ارائه گزارش مالی یکساله گروه توسط جناب آقای حمدالله رهگذر

6- پخش کلیپ کمپین « قلب من برای میراث وطنم می تپد» و پاکسازی محیط زیست پاسنگان

7- سخنرانی مهندس مرتضی رمضانی رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان تهران

8- مراسم اهدای احکام کمیته های اجرائی و کارگروه ها و اهدای تقدیرنامه به پاس قدردانی و تشکر از حامیان و فعالان ورزش کوهنوردی و گرفتن عکس یادگاری

9- مراسم اهدای هدایایی به رسم یادبود به:

ـ جناب آقای رفیعی مسئول سابق کارگروه امور شهرستان استان تهران

ـ آقای داود احمدیان مسئول کارگروه امور شهرستان استان تهران

 ـ آقای یونس رضاخانی مسئول کارگروه هیمالیانوردی استان تهران و دبیر محترم هیئتکوهنوردی استان البزر

ـ آقای احمد عبدالوند رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان شهریار

ـ آقای محمودی معاونت امور جوانان اداره ورزش و جوانان شهرستان شهریار

10 – و پس از پذیرائی و صرف شام مجمع عمومی راس ساعت 30/22 خاتمه یافت .

 در اینجا جا دارد از تک تک اعضای که ما را در برگزاری این مجمع یاری نمودند تشکر و قدردانی نمائیم. 

سه شنبه, 16 فوریه 2016 03:30

نخستین صعود زمستانی قلۀ میل فرنگی

نوشته شده توسط

قلۀ میل فرنگی (آدرشک) به ارتفاع ۳۹۲۰ متر در شهرستان مهریز استان یزد واقع شده است. بر پایۀ آمار موجود نخستین تلاش ها برای صعود زمستانی این قله از چند دهه قبل آغاز شده و هر ساله توسط کوه نوردان مختلف ادامه داشته است. شناسایی این قله توسط دو تن از اعضای گروه صعودکننده در زمستان و تابستان گذشته صورت گرفته و در تاریخ بیستم بهمن ماه گروهی ۵ نفره متشکل از ۴ هیمالیانورد استان تهران در قالب برنامۀ تقویم باشگاه کوه‌نوردی و اسکی دماوند به منطقه اعزام می‌شوند. از ایستگاه راه آهن با قطار ساعت ۱۲ به یزد می‌رویم و با وجود تأخیر ۹۰ دقیقه ای در ابتدای حرکت ساعت ۲۰:۳۰ به یزد می‌رسیم. آقای مسعود دهقان از کوه‌نوردان یزدی به پیشوازمان آمده و هماهنگی‌های لازم برای اقامت شبانه را انجام می‌دهد. صبح روز چهارشنبه به مقر سپاه مهریز می‌رویم و با ارائۀ نامۀ صادره توسط مدیریت باشگاه دماوند کلید درب سپاه در جادۀ منتهی به مزرعۀ آدرشک را تحویل گرفته و با یک دستگاه نیسان به مزرعه می‌رویم. با توجه به این که سپاه مزرعه را از اوقاف اجاره کرده است، برای هماهنگی و ورود با خودرو تا مزرعه نیاز به هماهنگی با ایشان می‌باشد.
ساعت
۹:۴۵ صبح با مسعود خداحافظی کرده و به سمت بالا به راه می‌افتیم. مسیر مورد نظر ما برای صعود قله، مسیری است که در تابستان گذشته توسط دو تن از اعضای باشگاه دماوند؛ آقایان امیر اصغرپور و کامران علیزاده؛ گشایش شده که از ارتفاع ۳۵۵۰ متری با تراورس به جبهۀ جنوبی قله رسیده و با صعود گردۀ پایانی به خط الرأس قله و در نهایت قلۀ میل فرنگی ختم می شود. مسیر پر شیب با برف‌کوبی نسبتن سنگینی را همراه با چند دست به سنگ‌ طی می‌کنیم. فشار با توجه به کوله‌های سنگینمان بالاست، اما مزیت آن ارتفاع‌گرفتن سریع ماست و موفق می‌شویم ساعت ۱۶، هزار متر از نظر ارتفاع صعود کنیم و در ارتفاع ۳۵۵۰ متر دو جای چادر مهیا کرده و چادرها را بر پا کنیم.
دسترسی به قله با توجه به ساختار دیواره‌ای آن نزدیک می‌نماید و با توجه به اختلاف ارتفاع
۴۰۰ متری تا قله، تخمین چند ساعتی برای دسترسی به قله را داریم. روز پنج‌شنبه ساعت ۷:۱۵ صبح از چادرها راه افتاده و تا پای گردۀ زیر قله به صورت هم‌طنابی مسیر را طی می‌کنیم. مسیر تا ابتدای گرده به صورت تراورس بر روی پلکان‌هایی است که تنها در جاهایی معین امکان دست‌یابی به پلکان بالایی یا پایینی میسر است. پس از یک ساعت به ابتدای گرده می‌رسیم و ضمن باز کردن طناب‌های هم‌طنابی به صورت آزاد مسیر های دست به سنگ را پیدا کرده و رو به بالا صعود می‌کنیم. با توجه به سنگینی کوله‌ها در بخش‌هایی از مسیر، دست به سنگ آزاد خطرناک به نظر می‌رسد که در این مواقع با صعود سرطناب اقدام به ثابت‌کشی می‌کنیم که خود زمان‌بر ترین بخش صعود می‌شود. یک طول ۲۰ متری و یک طول ۵۰ متری را با درجه سختی ۵٫۹ و ۵٫۱۰ ثابت کشیده تا به خط الرأس زیر قله می‌رسیم. از ساعت ۱۲ ظهر ابرها به ما نزدیک می‌شوند تا بر پیش‌بینی هواشناسی که وجود ابر از نیمۀ روز پنج‌شنبه را پیش‌بینی کرده بود، صحه بگذارد. همین امر باعث کندتر شدن صعود می‌شود. بخش انتهایی، از خط الرأس تا قله نیز با ۳۰ متر ثابت‌کشی تمام می‌شود و همگی ساعت ۱۳ بر روی قله می‌ایستیم. باد شدید امکان ایستادن را از ما می‌گیرد و فکر برگشت ذهنمان را مشغول می‌سازد. پس از چند عکس و فیلم یادگاری که در آن‌ها صعودمان را به بچه‌های برودپیک تقدیم کرده و مسیر گشایش‌شده را “پویا” نام‌گذاری می‌کنیم، به سمت پایین حرکت می‌کنیم و تا سر خط الرأس که از پایین به بالا کولاک منظرۀ جالب و البته هشداردهنده‌ای را به وجود آورده بود، دو فرود ۱۰ و ۲۰ متری می‌رویم. در مسیر گرده نیز سه فرود ۵۰ متری می‌رویم تا در نهایت ساعت ۱۷ به ابتدای تراورس‌ها می‌رسیم. با نگاه به GPS اقدام به بازگشت می‌کنیم، با توجه به این که بارش برف چهرۀ منطقه را دگرگون کرده و نقاط آشنای کم‌تری به ذهنمان می‌رسد؛ تا جایی که با تاریک‌شدن هوا در اواخر مسیر و نزدیک به چادرها، با توجه به پلکانی بودن مسیر و اختلافِ ارتفاعِ نمایان بر GPS، دهلیز مناسب را پیدا نمی‌کنیم. در نهایت در ساعت ۱۹ با توجه به بارش و مه‌آلود بودن مسیر اقدام به شب‌مانی اضطرای یا بیوواک می‌کنیم و نزدیک به ۱۲ ساعت چشم به راه برآمدن خورشید می‌مانیم. از نیمه‌های شب هوا سردتر شده و بر پایۀ هواشناسی گرفته شده از تهران، سرمای منفی ۱۸ درجه را تاب می‌آوریم. خوش‌بختانه تجهیزات مناسب و تجربۀ افراد گروه مانع از سرمازدگی و یا هایپوترمی می‌شود و روز آدینه با برآمدن خورشید به راه خود ادامه داده و با یک فرود ۲۰ متری به تراورس اصلی رسیده و پس از نیم ساعت به چادرهایمان می‌رسیم. با کمی استراحت و تغذیه، ساعت ۱۰ صبح  با کمپ برچیده شده به سمت پایین حرکت کرده و ساعت ۱۲ به مزرعه می‌رسیم. در آن جا با پیشواز گرم دو کوه‌نورد از مهریز و یزد مواجه می‌شویم و هم‌چنین مسعود عزیز که در این چند روز زحمات زیادی را برای این گروه کشید. در نهایت با اتوبوس از یزد به تهران برگشته و تا صبح شنبه به منزل می‌رسیم.
با سپاس از تمامی عزیزانی که در مراحل مختلف این صعود پشتیبان این گروه بودند. هم‌چنین گزارش کامل در اسرع وقت در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

اعضای گروه:
اسمعیل رهگذر (گروه کوه‌نوردی شهریار)

امیر اصغرپور (باشگاه کوه‌نوردی و اسکی دماوند)
مصطفی بدرخانی (هیأت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی استان تهران)
محمد جلوخانی (باشگاه کاهار
 کرج)
محمدرضا رضایی (سرپرست
باشگاه کوه‌نوردی و اسکی دماوند)

 

 

کارگروه روابط عمومی گروه کوهنوردی شهریار در راستای توجه به مسائل علمی، فرهنگی و تربیتی حوزه کوهنوردی و صعودهای ورزشی، برگزار می کند.

به دلیل استقبال علاقه مندان از پخش مجدد این فیلم، دومین نمایش کامل و نقد، بررسی و تحلیل فیلم اورست 2015

***دومین اکران***

ورود برای عموم علاقه مندان، با هماهنگی قبلی آزاد است.

کیفیت فیلم: نسخه اورجینال، HD...

توضیحات بیشتر در ادامه مطلب 

حضور جمعی از اعضاء گرامی گروه کوهنوردی شهریاران در جلسه هفتگی گروه کوهنوردی شهریار

در جلسه این هفته (25 آبان) که مهمانان ویژه ای از گروه کوهنوردی شهریاران در آن حضور داشتند...

پنج شنبه, 12 نوامبر 2015 03:30

گزارش برنامه دوره آموزش کار باGPS

نوشته شده توسط

گزارش برنامه دوره آموزش کار با  GPS

مقدمه :

اساسی ترین مسئله ای  که درکوهنوردی ضرورت ویادگیری آن خیلی مهم است نقشه خوانی وکار با GPS  است .

این دوره کاربردی به شکلی تاثیر گذار به کوهنوردان وطبیعت گردان امکان درک وموقعیت و طراحی برنامه (زمان مکان ) را می دهد و پیش نیاز گذراندن این دوره، آموزش نقشه خوانی وکار با قطب نما می باشد.

پنج شنبه, 12 نوامبر 2015 03:30

صعود سراسری به قله کلکچال در حمایت از بیماران سرطانی

نوشته شده توسط

با سلام و درود خدمت تمامی همنوردان ؛ بدینوسیله به اطلاع میرساند ؛ به همت گروه کوهنوردی جوان، صعودی سراسری به قله کلکچال با شعار” همدلی و یکرنگی برای حمایت از بیماران سرطانی”در تاریخ ۲۹ ابان ماه ۹۴ برگزار خواهد شد.

لذا از همه همنوردان استان تهران دعوت می شود تا در این صعود همگانی حضور بهم برسانند. به همین علت ؛

هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی شهرستان شهریار از اعضای گروه های تابعه (گروه کوهنوردی شهریاران و شهریار) صمیمانه دعوت می کند تا در صورت تمایل به صورت مشترک در این رویداد انسان دوستانه و ورزشی حضور سبز داشته باشند.

برای حرکت از شهریار، میتوانید با آقای محمد اعجازی(روابط عمومی گروه کوهنوردی شهریار) 09391100190 هماهنگیهای لازم را به عمل آورید.

 

روابط عمومی هییت کوهنوردی و صعودهای ورزشی شهریار

پنج شنبه, 12 نوامبر 2015 03:30

تاکید بر استفاده از نماد طراحی شده گونه جانوری «کل»

نوشته شده توسط

بنا بر اعلام کارگروه حفظ محیط کوهستان و با عنایت به حمایت فدراسیون از گونه حیوانی «کل»؛ مقتضی است هیئت‌ها و گروه‌های تابعه از نماد طراحی شده در تمامی پوسترهای تبلیغاتی اعم از مسابقات، همایش‌ها، گزارش برنامه‌های کوه‌نوردی و غیره استفاده نموده و ضمن سایر امور حمایتی، تصاویر مرتبط را به فدراسیون ارسال نمایند. بدیهی است هیئت‌های فعال‌تر مورد تشویق کارگروه مزبور قرار خواهند گرفت.

گروه کوهنوردی شهریار از ابتدای تیرماه سال جاری 1394، در ارج نهادن به تصمیمِ شایسته فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی جمهوری اسلامی ایران، به عنوانِ گروهِ پیشتاز در عرصه حمایت از گونه جانوری کلِ ایرانی در برنامه ها، جلسات، مراسم ها و مناسبتهای مختلف، نمادِ حمایت از این گونه در خطر انقراض را به نمایش گذاشته و همچنان در این عرصه به فعالیت مستمر و رو به رشد و پویای خود با قدرت و دقت ادامه خواهد داد.

جهتِ اطلاعِ مخاطبانِ گرامی، با کلیک بر روی پوسترِ کل ایرانی، که در سمتِ راستِ وبسایت گروه کوهنوردی شهریار قرار دارد، می توانید عزمِ گروه کوهنوردی شهریار در این راستا را مشاهده فرمایید.

صفحه1 از3

لیست برنامه های هفتگی باشگاه کوهنوری شهریار (زمستان 99)

 

 

 

 

تقویم برنامه های فصل زمستان ۹۹

باشگاه کوهنوردی شهریار

 

جمعه ۵ دی

?️ پیمایش خط الراس شهرستانک به توچال

(فرامرز مظفری) 09123643644

?کویرنوردی ، کویر اشتهارد

(حمداله رهگذر) 09125659766

 --------------------------------------------------------

جمعه ۱۲ دی

?کوهنوردی قله منار

(بهزاد سلیمانی) 09193699518

?کوهپیمائی دره کشار

(محبوبه حاجی آبادی) 09193645471

 -------------------------------------------------------

?جمعه ۱۹ دی

?کوهنوردی قله پیله کوه

(فاطیما حسنی نیا) 09126626589

?کوهپیمائی

(افسانه رهگذر) 09198631656

 -------------------------------------------------------

?جمعه ۲۶ دی

?کوهنوردی قله آسمانکوه

(حمداله رهگذر) 09125659766

?کوهپیمائی چشمه آب زندگانی

(افسانه رهگذر) 09198631656

 ------------------------------------------------------

?یکشنبه ۲۸ دی

?کوهپیمائی قله عظیمیه

(امیرحسین حسنی) 09393840110

 -----------------------------------------------------

?جمعه ۳ بهمن

?کوهنوردی قله چین کلاغ

(امیرحسین حسنی) 09393840110

?کوهپیمائی آبشار سنگان

(محبوبه حاجی آبادی) 09193645471

 -----------------------------------------------------

?جمعه ۱۰ بهمن

?کوهنوردی قله پورا

(حمداله رهگذر) 09125659766

?کوهپیمائی

(بهزاد دوستگان) 09126233175

 ------------------------------------------------------

?جمعه ۱۷ بهمن

کارگاه آموزشی مبانی نجات در برف

(مخصوص اعضاء باشگاه)

(کمیته فنی و آموزش) 09123643644

 ------------------------------------------------------

?جمعه ۲۴ بهمن

?کوهنوردی قله پرسون

(محسن رهنما) 09125697662

?کوهپیمائی دشت هویج

(فاطیما حسنی نیا) 09126626589

 ------------------------------------------------------

?جمعه ۱ اسفند

?کوهنوردی قله سکه نو

(ناصر درخشان) 91236111930

?کوهپیمائی

(بهزاد دوستگان) 09126233175

 ------------------------------------------------------

?جمعه ۸ اسفند

?کوهنوردی قله سولدار

(محبوبه حاجی آبادی) 09193645471

?کوهپیمائی

(احمد اشرفی) 09120983439

 ------------------------------------------------------

?جمعه ۱۵ اسفند

تاریخی ، فرهنگی قزوین گردی

(امیرحسین حسنی ، احمد اشرفی)  09120983439

 ------------------------------------------------------

?جمعه ۲۲ اسفند

?آسیاب باد ، لتمال

(حمداله رهگذر) 09125659766

 ------------------------------------------------------

توجه :

اجرای برنامه های باشگاه بخاطر حفظ سلامتی همنوردان و جامعه در دوران شیوع ویروس کرونا تابع قوانین اعلام شده توسط ستاد پیشگیری ویروس کرونا می باشد و با رعایت محدودیت ها و پروتکل های بهداشتی انجام می شود و همچنین اجرای این برنامه ها متاثر از شرایط جوی ، مسیر و موقعیت منطقه است ، لذا امکان تغییر در زمان و مکان برنامه های یاد شده می باشد .

 

همراه داشتن کارت بیمه ورزشی معتبر و لوازم و تجهیزات مناسب برنامه و رعایت آئین نامه ها و راهنمایی های ارائه شده از طرف سرپرست برنامه ها توسط همنوردان الزامی است .

جزئیات برنامه ها و شروع ثبت نام از دو تا یک هفته قبل از تاریخ اجرای برنامه اطلاع رسانی می شود .

 

روابط عمومی باشگاه کوهنوردی شهریار